Ікона – цінний духовний дарунок. Як вибрати ікону і коли доречно її дарувати?

Ікона – гарний і бажаний подарунок для близької людини. Він символізує повагу дарувальника, його щирість та чистоту намірів. Це особливий дарунок, до вибору якого треба підходити з особливою увагою. Подарувавши святий образ, ви тим самим проявляєте турботу до близької людини, адже кожен новопридбаний в будинку образ – це частка благословення від Святого Духа.

Ця чудова традиція дарування святих ликів, яка була популярною в наших предків, на щастя знову починає відроджуватись серед сучасних вірян. Якщо людина вирішила піднести в дар святий лик, значить, вона душевно цінує свого обдаровуваного і щиро бажає йому добра.

В які свята доречно приносити в дар ікону?

Здавна ікони дарували з різних нагод – до хрещення, вінчання, дня янгола чи уродин тощо. Адже, погодьтеся, підтримки Всевишнього ми потребуємо завжди, оскільки кожну хвилину нашого життя нам необхідно відчувати захист і опіку.

Вибір ікони в дарунок

Вибір певного святого образу залежить від того, який привід дарування і хто, безпосередньо, отримає ваш подарунок.

Народження / Хрещення дитини

На хрестини, а також до дня Ангела дарують іменні ікони: вони мають зображення святого покровителя іменинника чи Янгола Охоронця. На оглядини або на хрещення немовляти зворушливим подарунком буде мірна ікона. Ікона зветься «мірною», оскільки її висота робиться індивідуально за відповідністю росту дитини.

Таїнство Першого Святого Причастя / День Ангела

День народження / професійне свято

До Дня народження чи до професійного свята зазвичай прийнято підносити в дар ікону, яка відповідає роду занять чи професії людини. Для медичних працівників краще всього придбати зображення Святого цілителя Пантелеймона, для військового – Святого Георгія.

Вінчання

На вінчання дарують пару ікон, яку батьки підносять молодятам. Найкраще до такої події підходить ікона Божої Матері та Христа Спасителя. Вважається, що ці ікони стануть оберегами – помічниками на важкому шляху сімейного життя.

Ікона “Свята родина” – це гарний і бажаний подарунок молодятам, що беруть шлюб, подружжю на річницю шлюбу, а також похресникам.

 

Ікони в подарунок без особливої на те причини

Ікону Пресвятої Богородиці можна назвати універсальним подарунком, який підходить до будь-якої події. Божа Матір особливо шанована українцями. Серед найулюбленіших ікон серед вірян слід назвати образи Матері Божої Неустанної помочі, Богородиці Одигітрії, Зарваницької ікони, Вишгородської, Семистрільної Богородиці. Вдалим подарунком також стане шанованого всіма ікона Миколая Чудотворця, Андрія Первозванного.

 

Та незалежно від того, яку ікону Ви оберете в подарунок, вона буде нагадувати про Вас, нести часточку сердечного тепла. Нехай вибраний образ стане гідним дарунком, який залишить довгу молитовну пам’ять.

Пропонуємо Вам вибрати й придбати ікони в подарунок собі чи близькій людині у нашій інтернет-крамниці.

Ми завжди раді допомогти Вам у виборі, а також за бажанням можемо проконсультувати та підібрати найвдаліший варіант для дарунку Вам чи Вашим рідним, щоб він приносив радість та молитовну благодать.

2 thoughts on “Ікона – цінний духовний дарунок. Як вибрати ікону і коли доречно її дарувати?”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *.